Zjarr në banesë/ Humb jetën foshnja, nëna nuk ndodhej në shtëpi

Zjarr në banesë/ Humb jetën foshnja, nëna nuk ndodhej në shtëpi

Ndërtim pa leje, akuzë 60-vjeçares së sëmurë me tumor/ Ligji godet të pamundurit dhe kursen biznesmenët e pallateve pa leje
“Thirra Thërret”/ Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë- Arrestohen aktivistë dhe qytetarë
Ngjarje e rëndë në Durrës/ Ndërron jetë 29 vjeçarja pasi…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ku një foshnje 6 muajshe ka humbur jetën për shkak të një zjarri në një banesë pranë Ali Demit në Tiranë.
Foshnja ka qenë me gjyshen kur ka shpërthyer bombula e gazit pasi nëna nuk ndodhej në shtëpi.
Fqinja ka folur për mediat, duke thënë se në momentin që ka rënë zjarri të gjithe fqinjët kanë shkuar për të dhënë ndihmë.

Ajo tha se foshnja që ishte brenda qante e ulëriste, ndërkohë gjyshja për një moment kishte harruar se djali i të bijës ndodhej në banesë.
Ndërkohë që zjarrfikësit kanë çarë murin e banesës për të vijuar fikjen e zjarrit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0