Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Klodiani ishte kurbani i rradhës së bregdetit tonë famëkeq, që duhet quajtur bregdjall më mirë/ shkruan kushërira e 41 vjeçarit që u vra dje në Sarandë
Sarandë/ Nëna “lypse” mbron me trupin e saj fëmijën
Sarandë/3 vjeçari rrezikoi të mbytej në det, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Zbardhet vrasja:
Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit Xhanielo Tarja 24 vjeç, banues në Laç.

Xhanielo Tarja dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, në lagjen nr.1, Sarandë, ka goditur me mjete prerëse shtetasin Klodian Bakiaj 41 vjeç, banues në Tepelenë, i cili si pasojë e dëmtimeve të marrë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë vijojnë punën intensive për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë ngjarje si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Marrë nga Saranda Web

COMMENTS

WORDPRESS: 0