Virozat e stinës, çdo ditë mbi 100 fëmijë .

E dhimbshme/ Babai i Florenc Beqirajt: Djalit i punoi zemra dhe 4 minuta pas heqjes se pajisjeve nga spitali…
Jamal Khashoggi, vrasja që tronditi një aleancë
Simboli i shqiponjës ‘pushton’ Japoninë, arsyeja: dhëndëri nga Fieri

Rezultate imazhesh për virozat e femijeve

Dhjetëra fëmijë të moshave të ndryshme i janë drejtuar repartit pediatrik në Spitalin e Fierit, për shkak te problemeve shëndetësore, të shtuara së më shumti edhe nga temperaturat e larta të ditëve të fundit.

Sipas mjekes pediatre, Lumturi Mileti çdo ditë paraqiten rreth 100 fëmijë me viroza të ndryshme, një pjesë e të cilëve shtrohen në spital, ndërsa të tjerë pas mjekimit rikthehen në shtëpi.

Në spitalin e Fierit, ndodhet dhe një repart psikosocial për fëmijët, të cilët i nënshtrohen edhe terapive psikike.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0