Vetëm tre të shtruar në spital! Si paraqitet situata e 24 orëve të fundit nga Covid

Vetëm tre të shtruar në spital! Si paraqitet situata e 24 orëve të fundit nga Covid

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e lë Parkun Kombëtarë Zall-Gjoçaj jashtë zonës së mbrojtur – Banorët djegin pajisjet e kompanisë koncensionare
Raporti/ Edhe dhuna ka kosto, ja sa dollarë përllogaritet për person është në Shqipëri
Përgjigje negative nga partnerët për sulmin kibernetik

22 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 në vendin tonë gjatë 24-orëve të fundit nga 513 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar 18 persona në 24 orë ndërkohë që në spitalet Covid po marrin trajtim tre persona.
Nga të infektuarit, 12 u regjistruan në Tiranë, nga 3 qytetarë në Fier, Vlorë, Sarandë, 1 në Gjirokastër.

Janë 184 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.
Statistika ( 11 Nëntor 2022)
Raste të reja ditore 22
Të shëruar në 24 orë 18
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 513
Testime totale 2,002,136
Raste pozitive 331,998
Raste të shëruara 328,220
Raste Aktive 184
Humbje jete 3,594
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 136
Vlorë 19
Fier 9
Gjirokastër 6
Berat 3
Durrës 5
Elbasan 2
Shkodër 1
Lezhë. 1
Korçë. 1
Dibër. 1
Top Channel

COMMENTS

WORDPRESS: 0