Vdes në rrethana të paqarta 38 vjeçari, në qeli për vjedhje biçikletash

Vdes në rrethana të paqarta 38 vjeçari, në qeli për vjedhje biçikletash

Ndihma ekonomike/ Familje të varfëra përjashtohen pa arsye bindëse nga përfitimi saj për një afat 6 mujor
Vlorë: Tregu i madh i fruta perimeve për 28 vjet në mungesë të investimeve
Tiranë/Plagosen 2 të rinj me armë zjarri

Një 38 vjeçar mësohet se ka ndërruar jetë në burgun 302 në Tiranë, njoftim që vjen nga disa portale të vendit. Viktima është identifikuar si Renald Tahiri dhe ishte arrestuar të premten e kaluar për vjedhje, ndërsa familjarët nuk janë lejuar ta takojnë gjatë fundjavës me pretekstin se nuk lejoheshin takimet.

Rrethanat e ngjarjes së rëndë e cila nuk është raportuar zyrtarisht nga autoritetet mbeten të paqarta.

38-vjeçari u arrestua për vjedhjen e një biçiklete, teksa njihet në zonën e “Brrakës” ku jetonte si konsumues të narkotikëve. Trupi është shoqëruar për në banesën e fundit ditën e sotme.

Familjarët kanë ngritur pretendime dhe akuza për mosdhënie ndihme ndaj djalit të tyre.

Sipas informacioneve nga Ora News, mësohet se ata po përgatisin një kallëzim kundrejt burgjeve për vdekjen e dyshimtë të Renald Tahirit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0