Vdes Joy Aoko, 22 vjeçarja e dhunuar në Tiranë

Vdes Joy Aoko, 22 vjeçarja e dhunuar në Tiranë

Durrësi, në vend të parë për gratë e dhunuara në 2018-n; shërbimet e pakta
Arrestohen 3 të mitura – Rrahën një vajzë dhe incizuan skenën
E rëndë/’Nëna më shiti tek tutorja për 350 €, më përdhunuan në grup’ 41 vjeçarja apelon për ndihmë

Mediat keniane kanë shpallur sot vdekjen e 22 vjeçares Joy Aoko, e cila prej 25 janarit, ishte e shtruar në spitalin KUTRRH. Prej disa muajve në koma, Joy është transportuar prej spitalit të Traumës në Tiranë drejt Kenias. Fatkeqësisht, 22 vjeçarja nuk ia ka dalë dot që të mbijetojë.

Gjashtë muaj pasi u dhunua në Tiranë, humb jetën 22-vjeçarja Joy Ayoko nga Kenia. Ajo vdiq në shtetin e saj të lindjes, pak javë pasi u largua nga Spitali Ushtarak në Tiranë, për mjekim të specializuar në Kenia. E reja u dhunua barbarisht në 14 gusht në Tiranë. Ngjarja vijon të mbulohet nga misteri, pasi për dhunimin e të resë nuk ka ende autor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0