Tre rusë sulmojnë me spray paralizues dy ushtarët e uzinës ushtarake në Gramsh, arrestohen

Tre rusë sulmojnë me spray paralizues dy ushtarët e uzinës ushtarake në Gramsh, arrestohen

Prindërit i dalin kundër shkollës…rimodelimi i strukturave të klasës…
Universiteti Aleksandër Xhuvani/ Dokumentat para 97-tës janë djegur, drejtohuni gjykatës
Situata nga covid-19 në Shqipëri/ Zv.ministri i Shëndetësisë jep lajmin e mirë

Ministria e Mbrojtjes jep informacion zyrtar lidhur me incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Uzinën ushtarake në Gramsh.
Tre shtetas me pasaporta ruse dhe ukrainase kanë tentuar të hyjnë në uzinë. Menjëherë kanë reaguar efektivët që ishin në ruajtje të uzinës, por gjatë përpjekjeve për t’i ndaluar 3 shtetasit e huaj janë lënduar dy ushtarakët tanë, të cilët janë nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës në Tiranë.

Shtetasit e huaj janë ndaluar nga autoritetet, ndërsa vijojnë hetimet për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.
Burimet e Ora News bëjnë me dije se rusët kanë qenë duke fotografuar uzinën dhe janë neutralizuar nga ushtarët. Në këtë moment ata janë sulmuar me spray paralizuar. Mësohet se dy ushtarët rusë janë arrestuar.
20220820 223048

COMMENTS

WORDPRESS: 0