Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 18-vjeçari në Kukës! Ishte në kërkim prej një muaj

Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 18-vjeçari në Kukës! Ishte në kërkim prej një muaj

Stuhi ere dhe reshje të dendura shiu, parashikimi i motit për sot
Babai bën thirrje Policisë së Shtetit/ Ju lutem më gjeni vajzën e mitur.
Elbasan/ Lagjja”Skenderbej” kërkon vëmendje, problemi kryesorë janë rrugët.

Një 18-vjeçar në Kukës i identifikuar si Gerald Metallari ka rënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim pasi po transportonte me një furgon, kundrejt parave, 59 emigrantë nga vendet e treta me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.
Gjatë operacionit të zhvilluar disa javë më parë, u arrestua dhe babai i të riut, i cili theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, duke iu ofruar rreth 2000 euro, që të mos kryenin veprimet procedurale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, për veprime të mëtejshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0