TMERR NGA ZJARRET NË GREQI, DYSHOHET SE MES VIKTIMAVE KA DHE SHQIPTARË

TMERR NGA ZJARRET NË GREQI, DYSHOHET SE MES VIKTIMAVE KA DHE SHQIPTARË

Elbasan/ Minoriteti rom kërkon investime në rrugë dhe kanalizime.
A do t’i kthehemi normalitetit dhe a do të funksionojë gjithçka si më parë? Ja çfarë thotë studiuesi Ramë Hajraj rreth ndikimit të Covid në mjedis
Londër/ I shtirë në beton – 19-të vjeçari pret ndërrimin e viteve në të ftohtin e acartë

37756422 10215135563455003 5749933625533530112 nSituata e rënduar nga zjarret në zonën e atikës në Greqi, dyshohet se mes viktimave të ketë dhe tre shqiptare. Ndërkohë deri më tanë raportohet për më shumë se 50 viktima, dhe më shumë se 160 të lënduar.

Zona e përfshirë nga flakët në Athinë, është një zonë e cila është e populluar me shqiptarë. Ndërkohë e shkumbuar nga flakët është gjetur dhe një makinë e cila rezulton në pronësi të një shqiptari, por nuk dihet nëse viktima e gjetur në makinë është trupi i tij.

Gjithashtu bëhet me dije se shumë shqiptarë kanë mundur të shpëtojnë nga flakët dhe kjo për shkak se e njihnin shumë mirë terrenin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0