Tag: vrasje

1 2 10 / 19 POSTS
Vrasja tek Ura e Dajlanit: aktivistët apelojnë për drejtësi

Vrasja tek Ura e Dajlanit: aktivistët apelojnë për drejtësi

Dita e djeshme mblodhi spontanisht në Durrës në Urën e Dajlanit, aty ku natën e 2 gushtit, u vra Luljeta Preza, 32 vjeçarja e komunitetit rom dhe egji [...]
Parandalimi i krimit dështoi në Përmet për të moshuarën që gjeti vdekjen nga duart e të birit

Parandalimi i krimit dështoi në Përmet për të moshuarën që gjeti vdekjen nga duart e të birit

Familja Muhollari dhe djali i tyre, që raportohet se është i martuar, kishin rreth 3 ditë që ishin kthyer nga Amerika në Përmet. 24-vjeçari Albi Muhol [...]
Qiramarrësi vret pronarin në Shkodër, 51 vjeçari sapo ishte kthyer nga emigracioni

Qiramarrësi vret pronarin në Shkodër, 51 vjeçari sapo ishte kthyer nga emigracioni

51 vjeçari në foto quhej Petrit Vuksani. Ai gjeti u vra ditën e sotme me armë automatikë, në mjediset e shtëpisë e tij në Shkodër. Ngjarja e rëndë rap [...]
Arrestohet autori i krimit trefish, dënuar në 2007 për vrasjen e gruas së parë në Kukës

Arrestohet autori i krimit trefish, dënuar në 2007 për vrasjen e gruas së parë në Kukës

Hutra është arrestuar pas disa orësh në arrati në zonën e Sharrës në periferi të Tiranës. Rreth orës 12:30 në rrugën ‘Rustem Haklaj’, në Kodër-Kamzë, [...]
Vret ish-gruan dhe qëllon edhe drejt motrave në Paskuqan, autori sapo kishte dalë nga burgu

Vret ish-gruan dhe qëllon edhe drejt motrave në Paskuqan, autori sapo kishte dalë nga burgu

Dy persona kanë humbur jetën dhe disa persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një familje në Paskuqan. Sipas inform [...]
“17-vjeçari tentoi të mbronte të atin”/ Babai i kishte dalë djalit para kur mbaroi shkollën, u vranë në hyrje të një lokali.

“17-vjeçari tentoi të mbronte të atin”/ Babai i kishte dalë djalit para kur mbaroi shkollën, u vranë në hyrje të një lokali.

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me krimin e dyfishtë në Klos, ku mbetën të vrarë babë e bir. Mësohet se Ilir dhe Kenado Shira u vranë me bres [...]
Vrasje në Klos, viktima një adoleshent

Vrasje në Klos, viktima një adoleshent

Një 17 vjeçar është vrarë në mesditën e sotme në qendër të qytetit të Klosit ndërsa dy persona janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 dhe [...]
Vrasja në Elbasan/ Prokuroria ngre dyshime se vrasja ka ndodhur …

Vrasja në Elbasan/ Prokuroria ngre dyshime se vrasja ka ndodhur …

Madrit Ulqinaku, një 33 vjeçar nga Elbasani, u qëllua për vdekje me armë zjarri dy ditë më parë në qendër të qytetit. Ai sapo kishte dalë nga kafja dh [...]
Klodiani ishte kurbani i rradhës së bregdetit tonë famëkeq, që duhet quajtur bregdjall më mirë/ shkruan kushërira e 41 vjeçarit që u vra dje në Sarandë

Klodiani ishte kurbani i rradhës së bregdetit tonë famëkeq, që duhet quajtur bregdjall më mirë/ shkruan kushërira e 41 vjeçarit që u vra dje në Sarandë

Vrasja në Sarandë e ditës së djeshme ku një 24 vjeçar nga Laçi goditi për vdekje 41 vjeçarin nga Tepelena, ka tronditur edhe më shumë njërëzit duke sh [...]
Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Zbardhet vrasja: Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit [...]
1 2 10 / 19 POSTS