Tag: proteste

1 2 10 / 15 POSTS
Shoqëria Civile, protestë sot për vdekjen e Joyt para Prokurorisë

Shoqëria Civile, protestë sot për vdekjen e Joyt para Prokurorisë

Shoqëria Civile zhvilloi sot një protestë përpara Prokurorisë së Tiranës, ndërsa kërkojnë drejtësi për vdekjen e 22-vjeçares keniane Joy Aoko. Protes [...]
Protestë te materniteti i ri në Tiranë: ‘Shëndeti, jo veç nga mundësia për të paguar nën dorë mjekët!’

Protestë te materniteti i ri në Tiranë: ‘Shëndeti, jo veç nga mundësia për të paguar nën dorë mjekët!’

Organizata 'Drejtësi Sociale' në bashkëpunim me grupe të shoqërisë civile, organizoi sot para maternitetit 'Koço Gliozheni' në Tiranë një protestë sim [...]
Sot miratohet buxheti 2023/Pedagogët protestë para Kuvendit

Sot miratohet buxheti 2023/Pedagogët protestë para Kuvendit

Sot në Kuvend votohet Buxheti i vitit 2023 dhe pedagogët dhe punonjësit e universiteteve janë mbledhur përpara godinës së parlamentit në vazhdën e pro [...]
“Edhe dy ditë kohë qeverisë”, pedagogët protestë para Korpusit, kreu i Sindikatës: Hyjmë në grevë urie nëse nuk marrim zgjidhje

“Edhe dy ditë kohë qeverisë”, pedagogët protestë para Korpusit, kreu i Sindikatës: Hyjmë në grevë urie nëse nuk marrim zgjidhje

Pedagogët kanë paralajmëruar grevë teksa protestojnë sërish sot për të kërkuar të drejtat e tyre. Kreu i sindikatës së pedagogëve, Sandër Kovaçi tha [...]
Tiranë/Shtyhet gjyqi për protestuesit e rritjes së çmimit të naftës

Tiranë/Shtyhet gjyqi për protestuesit e rritjes së çmimit të naftës

Shtyhet seanca gjyqësore për çështjen e protestuesve të arrestuar në datën 10 mars të këtij viti, në protestën për rritjen e çmimit të naftës. Në sean [...]
Protestë para bashkisë Tiranë/ Banorët i drejtohen të revoltuar kryetarit të bashkisë

Protestë para bashkisë Tiranë/ Banorët i drejtohen të revoltuar kryetarit të bashkisë

Ka nisur para Bashkisë protestave e banorëve të kryeqyteti që kanë humbur shtëpitë apo rrezikojnë të humbin nga projektet zhvillimore të bashkisë Tira [...]
Protestë/ Thirrje institucioneve, më shumë vëmendje ndaj fëmijëve

Protestë/ Thirrje institucioneve, më shumë vëmendje ndaj fëmijëve

"Mbroni fëmijët nga abuzimi", "Denonco dhunën në shkolla", "Heshtja përballë dhunës është krim" Kanë qenë këto sloganet dhe thirrjet e sotme të protes [...]
Protesta kundër fiskalizimit/Shumë biznese kanë ulur qepenat

Protesta kundër fiskalizimit/Shumë biznese kanë ulur qepenat

Mbi 15 mijë biznese kanë ulur qepenat sot për 1 orë si protestë kundër proçesit të fiskalizimit.Kjo protestë eshtë lajmëruar dje nga biznesi i vogël. [...]
Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita

Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita

Me dhjetra qytetarë te Krujës janë mbledhur për të protestuar para Bashkisë së këtij qyteti.Ata kanë shprehur shqetesimim për ujin e pijshëm i cili mu [...]
Fermerët në protestë/Jemi të diskriminuar nga ministria e Bujqësisë

Fermerët në protestë/Jemi të diskriminuar nga ministria e Bujqësisë

Fermerët e rretheve të Beratit dhe Fierit janë mbledhur ditën e sotme të protestojnë për diskriminimim që po i bën ministria e bujqësisë.Kjo për shkak [...]
1 2 10 / 15 POSTS