Tag: elbasan

1 2 3 6 10 / 57 POSTS
Shkolla “Qemal Haxhihasani” nga Elbasani, është shkolla fituese e çmimit të dytë të Sfidës së Kodimit me projektin “Matja e diferences potenciale”

Shkolla “Qemal Haxhihasani” nga Elbasani, është shkolla fituese e çmimit të dytë të Sfidës së Kodimit me projektin “Matja e diferences potenciale”

Në Sfidën e Kodimit të organzuar nga Këshillit Britanik, pjesë e programit “21st Century Schools”, u mbështet nga Ministria e Arsimit dhe Sportit dhe [...]
Partia Demokratike denoncon mungesën e panairit për Ditë Vere në Elbasan

Partia Demokratike denoncon mungesën e panairit për Ditë Vere në Elbasan

Elbasani, “kryeqyteti” i Ditës së Verës ka mirëpritur gjithmonë miq nga e gjithë Shqipëria në festimet e saj. Mes dhjetëra zakoneve dhe formave përmes [...]
Elbasan/ 13 vjeçari humb jetën duke ecur somnambul

Elbasan/ 13 vjeçari humb jetën duke ecur somnambul

Një 13-vjeçar ka rënë aksidentalisht  nga ballkani i pallatit dhe ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës  05:15 të mëngjesit , në lagjen “Emi [...]
Detaje të reja mbi vdekjen e 34 vjeçares në Elbasan, mjekët nën hetim për neglizhencë

Detaje të reja mbi vdekjen e 34 vjeçares në Elbasan, mjekët nën hetim për neglizhencë

Dalin detaje të reja për rastin e 34 vjeçares në Elbasan që ka humbur jetën pas një aborti. Gruaja e identifikuar si Etleva Çullhaj, dy muajshe shtatz [...]
Zjarr në Elbasan/Re gjigande tymi përfshijnë qytetin

Zjarr në Elbasan/Re gjigande tymi përfshijnë qytetin

Mëngjesin e sotëm qyteti i Elbasanit u përfshi nga një shtëllungë e madhe tymi e shkaktuar nga djegia e dyshekëve të një fabrike private, në fshatin K [...]
Vajza nga Elbasani, fiton titullin “Shkencëtarja e Vitit në Austri”

Vajza nga Elbasani, fiton titullin “Shkencëtarja e Vitit në Austri”

Shqiponja Ahmetaj, vajza nga Elbasani, ka fituar çmimin ‘Hedy Lamarr Prize’ në Austri duke u cilësuar si shkencëtarja e vitit. Ajo është bijë e dy in [...]
I dënuar 13 vite në Norvegji: kapet 34 vjeçari në Elbasan. I sekuestrohen 400 mijë euro

I dënuar 13 vite në Norvegji: kapet 34 vjeçari në Elbasan. I sekuestrohen 400 mijë euro

Sekuestrohen pasuri me vlerë 400 000 euro, në pronësi të një 34-vjeçari të dënuar me 13 vjet burgim në Norvegji, si pjesëtar i një grupi kriminal [...]
Elbasan/Aksidenti në lagjen ‘5 maji’, banorët e alarmuar në protestë, po rrezikohet jeta e fëmijëve

Elbasan/Aksidenti në lagjen ‘5 maji’, banorët e alarmuar në protestë, po rrezikohet jeta e fëmijëve

Pas aksidentit të regjistruar pasditen e së mërkurës në lagjen “5 maji”, ku një mjet përplasi një fëmijë 4 vjeç teksa po kalonte rrugën, komuniteti i [...]
Elbasan/Arrestohet ekonomisti, dyshohet se vodhi firmën

Elbasan/Arrestohet ekonomisti, dyshohet se vodhi firmën

Policia e shtetit njofton se është finalizuar operacioni policor i koduar “Sales”. Ekonomisti dyshohet se ka përvetësuar një shumë të madhe parash në [...]
Hapet tenderi për rrugën Elbasan-Qafë Thanë, ARRSH kërkon edhe ndërtimin e një unaze të dytë

Hapet tenderi për rrugën Elbasan-Qafë Thanë, ARRSH kërkon edhe ndërtimin e një unaze të dytë

Autoriteti Rrugor shpall hapjen e tenderit për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë, me fond të parë limit me një vlerë prej 30 miliardë lekësh. Në t [...]
1 2 3 6 10 / 57 POSTS