Tag: Covid-19

1 2 10 / 14 POSTS
Pfizer/ Vaksina dhe për moshën 5 deri 11 vjeç

Pfizer/ Vaksina dhe për moshën 5 deri 11 vjeç

Në një njoftim paraprak, Pfizer foli të hënën mbi një provë te Fazës 2/3 dhe tregoi se vaksina e saj Covid-19 ishte e sigurt duke krijuar një përgjigj [...]
Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të Korçës

Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të Korçës

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare gjyqtari Maksim Qirjazi. Mësohet se gjyqtari u mund nga Covid-19, pas 10 ditësh që luftonte në spitalin Covid në [...]
Djali i vdiq gjatë zjarrit në spitalin e Tetovës, flet i ati

Djali i vdiq gjatë zjarrit në spitalin e Tetovës, flet i ati

Babai i një 38-vjeçari nga Tetova që humbi jetën nga zjarri i mbrëmjes së djeshëm, ka folur para kamerave dhe ka treguar detaje të reja mbi ngjarjen. [...]
Covid-19/ Ndërrojnë jetë nënë e bir.

Covid-19/ Ndërrojnë jetë nënë e bir.

Si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë nënë e bir. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Rahovec dhe lajmin e bëri me dije kryetari i komunës, Smajl Latifi. [...]
Vaksinimi ka ulur ndjeshem numrin e viktimave – Silva Bino

Vaksinimi ka ulur ndjeshem numrin e viktimave – Silva Bino

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino ka folur rreth procesit të vaksinimit ku siç duket kjo ka ulur ndjeshëm numrin e t [...]
Shqipëria, sa pak shpenzime për  shëndetësinë në kohë pandemie

Shqipëria, sa pak shpenzime për shëndetësinë në kohë pandemie

Kohët e vështira që po kalojmë, për shkak të  pandemisë, Covid-19, i kanë shtuar  vështirësitë dhe kostot e jetesës.  Janë rritur  shumë,  për çdo fam [...]
Vendimi/ Ja sa lek do rimbursohen personat që preken me Covid-19

Vendimi/ Ja sa lek do rimbursohen personat që preken me Covid-19

Ditën e sotme Këshilli Ministrave ka miratuar vendimin për trajtimin ambulator të personave të prekur nga Covid-19. Sipas këtij vendimi vlera e rimbur [...]
Nipi viktimës/ Vdiq nga Covid-19, pa i bërë tamponin

Nipi viktimës/ Vdiq nga Covid-19, pa i bërë tamponin

“Vdiq nga Covid-19, pa ju bere tamponi. Asnje konfirmim nga spitali infektiv si ndodhi. Nuk kemi fuqi te zbardhim te verteten. 5 dite xhaxhai u mjekua [...]
Elbasan/ 28 mësues dhe 8 nxënës të karantinuar

Elbasan/ 28 mësues dhe 8 nxënës të karantinuar

Aktualisht në Elbasan janë në karantinë 28 mësues dhe 8 nxënës, ndërsa një kopsht me mbi 100 fëmijë në qytetin e Peqinit prej javës së kaluar vazhdon [...]
Dëshmia e Preç Zogaj për betejën me Covid-19

Dëshmia e Preç Zogaj për betejën me Covid-19

Dëshmia e analisti Preç Zogaj për betejën me Covid-19. Nëpërmjet një postimi në facebook ai shkruan se pas tri javesh në “rregjimin” e  Covid 19, ai d [...]
1 2 10 / 14 POSTS