Tag: Bashkia Tiranë

1 2 10 / 13 POSTS
Nga e Hëna më pak autobusë në qarkullim/Unioni i Transportit Publik kërkon tryezë me Bashkinë Tiranë

Nga e Hëna më pak autobusë në qarkullim/Unioni i Transportit Publik kërkon tryezë me Bashkinë Tiranë

Nga e hëna, më pak autobusë do qarkullojnë në Tiranë, nisur nga njoftimi i bërë nga Unioni i Transportit Publik, të cilët në një njoftim për mediat [...]
Programi për strehimin social: lehtësohen procedurat, kontratë me bashkinë pa nevojën e noterit

Programi për strehimin social: lehtësohen procedurat, kontratë me bashkinë pa nevojën e noterit

D.S., gjashtëdhjetë vjeç, punon si punonjëse pastrimi pranë një prej kompanive të kontraktuara nga Bashkia e Tiranës. Punon dy turne pa asnjë ditë pus [...]
Punëtorët e pastrimit pa sindikatë dhe përfaqësim, por pastrimi pikë kyçe e fushatës për zgjedhje vendore

Punëtorët e pastrimit pa sindikatë dhe përfaqësim, por pastrimi pikë kyçe e fushatës për zgjedhje vendore

Mirela* punon prej gjashtë vitesh në sektorin e pastrimit, tashmë në kompaninë e privatizuar. Ajo thotë se puna është e vështirë por është e kënaqur q [...]
‘O hajdut, do t’vijë dita’/Thirrjet kundër Erjon Veliaj në ceremoninë e hapjes së punimeve për Teatrin e ri, Altin Basha nuk lejohet të futet

‘O hajdut, do t’vijë dita’/Thirrjet kundër Erjon Veliaj në ceremoninë e hapjes së punimeve për Teatrin e ri, Altin Basha nuk lejohet të futet

Mëngjesin e sotëm do të mbahet ceremonia e hapjes së punimeve për Teatrin e ri kombëtar, nën protesta sporadike qytetare. Erjon Veliaj u shoqërua nga [...]
Shemben dy pallate tek Rruga Ura, banorët: ‘Janë të banueshëm!’

Shemben dy pallate tek Rruga Ura, banorët: ‘Janë të banueshëm!’

Dy pallate të shpallura më parë si të banueshëm në Tiranë, u shembën ditën e sotme nga IMT, pavarësisht kundërshtimit të banorëve të njësisë 4. Dokume [...]
Protestë para bashkisë Tiranë/ Banorët i drejtohen të revoltuar kryetarit të bashkisë

Protestë para bashkisë Tiranë/ Banorët i drejtohen të revoltuar kryetarit të bashkisë

Ka nisur para Bashkisë protestave e banorëve të kryeqyteti që kanë humbur shtëpitë apo rrezikojnë të humbin nga projektet zhvillimore të bashkisë Tira [...]
Komisioneri/ Bashkia Tiranë diskriminon punonjësin egjiptian

Komisioneri/ Bashkia Tiranë diskriminon punonjësin egjiptian

Siç edhe raportohet nga institucionet ndërkombëtare, niveli diskriminimit të anëtarëve të minoriteteve egjiptian dhe rom në shqipëri është në nivele t [...]
Dilema e tregëtarëve – ’Formalizimi’, apo braktisja e Tregut të Shkozës

Dilema e tregëtarëve – ’Formalizimi’, apo braktisja e Tregut të Shkozës

  ‘Tregu i Shkozës’ nisi të funksionojë, si i tillë, në maj të vitit 2019. Në atë periudhë, 103 anëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian nisën p [...]

Dilema e tregëtarëve – ’Formalizimi’, apo braktisja e tregut të Shkozës

‘Tregu i Shkozës’ nisi të funksionojë, si i tillë, në maj të vitit 2019. Në atë periudhë, 103 anëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian nisën punën a [...]
Banorët e “5 majit” protestë për shembjen e banesave: Nuk jemi dakord me vlerësimin e bashkisë

Banorët e “5 majit” protestë për shembjen e banesave: Nuk jemi dakord me vlerësimin e bashkisë

Disa banorët të lagjes “5 maji” në kryeqytet kanë dalë në protestë këtë të enjte lidhur me shembjen e shtëpive të tyre në kuadër të rindërtimit. Ata [...]
1 2 10 / 13 POSTS