Stuhi ere dhe reshje të dendura shiu, parashikimi i motit për sot

Stuhi ere dhe reshje të dendura shiu, parashikimi i motit për sot

Protestë në New York – “O rini mos ki frikë, se ke vëllezërit në Amerikë”
Jamal Khashoggi, vrasja që tronditi një aleancë
U gjet i pajetë i varrosur në një plazh të Greqisë, kush është 31 vjeçari shqiptar nga Gramshi! Në xhep kishte 12 mijë euro, ndalohen tre autorët e dyshuar Policia greke ka zbardhur detaje të reja lidhu

Vendi ynë këtë të diel do të jetë në dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme ku vranësirat dhe shirat do të jenë prezent pothuajse gjatë gjithë 24–orëshit. Më të dendura në veriperëndim dhe jugperëndim duke bërë që rrebeshet të shoqërohen me stuhi të forta ere dhe shkarkesa elektrike.
Sipas MeteoAlb, parashikohet që shirat të mbeten prezent deri vonë në mbrëmje ku pritet ndërprerje e përkohshme e tyre. Temperaturat e ajrit do të rriten të mëngjesit por mesdita sjelle një rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 19°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0