Stuhi e fortë në Rrogozhinë/ Dëme në Spille dhe në Kryevidh, rrëzohen pemët, dëmtohen disa ura që lidhin fshatrat

Stuhi e fortë në Rrogozhinë/ Dëme në Spille dhe në Kryevidh, rrëzohen pemët, dëmtohen disa ura që lidhin fshatrat

Ah, moj Shqipnia jeme…ku je kan’, e ku je tash, ku t’kan shti k’ta horra…
Bordi shtrenjtoi naftën/ Rritja abuzive! Me të njëjtin nivel në bursë, në shkurt nafta ishte 195 lekë
Pamje të trishta/ Policia franceze “pret ëndrrat” e shqiptarëve, u çan gomonen dhe i shpërndan me spraj

Stuhia e forte ka shkaktuar dëme edhe në disa zona te Rrogozhines. Si pasojë e erërave të forta ka patur dëme në Spille e mbarë zonën e njësisë Kryevidh.

Dhjetëra peme janë të rrëzuara dhe reshjet e shiut vijojnë me intensitet te larte. Ndërkohe dhjetëra banesa jane nën pushtetin e ujit pas daljes nga shtrati te përrenjve në Spille ndërkohë që jane dëmtuar edhe disa ura që lidhin fshatrat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0