Situata e zjarreve – ende 9 vatra aktive

Situata e zjarreve – ende 9 vatra aktive

Rinisin hetimet për kenianen! Prokuroria detyra të reja për policinë për të zbuluar autorët e dhunimit
Në Shqipëri çudirat nuk mbarojnë!Qytetari nga Shkodra hyn në spital për të operuar stomakun dhe del i djegur.
Mesazh urimi për 110-vjetorin e Pavarësisë, Yuri Kim: SHBA, krenare që bashkëpunon me ju

Pas më shumë se tre javësh nga shpërthimi i flakëve në territorin e vendit, Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar të premten se 6 vatra zjarri janë ende aktive.

Sipsa njoftimit, vatrat janë me intensitet të ulët pa rrezikshmëri për njerëz dhe banesa.

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrin të Majën e Rrunës në Kukës dhe një vatër tjetër në Malet e Tërbunit në Pukë.

Gjatë natës janë riaktivizuar dy vatra zjarri në fshatin Patalej, njësia administrative Kolsh, bashkia Lezhë.

Është riaktivizuar edhe vatra në fshatin Thirrë në Mirditë.

Në jug të vendit janë aktive vatrat në fshatin Mbreshtan në Kolonjë dhe në fshatin Radat në Dropull.

Një vatër zjarri është krijuar në kodrat në zonën e Kepit të Rodonit në Durrës.

Flakët rrezikojnë të afrohen në disa banesa dhe biznese pranë vatrës së zjarrin raporton Report TV.

Në vendngjarje ndodhen focat zjarrfikëse ndërkohë që pushuesit në plazhin e Kepit të Rodonit janë larguar si pasojë e panikut që kanë shkaktuar flakët.

Gjatë tre javëve të fundit Shqipëria është përballur me një situatë të vështirë zjarresh në të gjithë territorin ku për pasojë kanë humbur jetën 2 persona dhe janë djegur qindra hektarë pyje.

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0