SHPËRTHIM I FUQISHËM NË STAMBOLL, RAPORTOHET PËR VIKTIMA DHE TË PLAGOSUR

SHPËRTHIM I FUQISHËM NË STAMBOLL, RAPORTOHET PËR VIKTIMA DHE TË PLAGOSUR

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e lë Parkun Kombëtarë Zall-Gjoçaj jashtë zonës së mbrojtur – Banorët djegin pajisjet e kompanisë koncensionare
Shqipëria thyen rekordin, ndër vendet më të korruptuara në botë për zbatimin e ligjit
Stuhi e fortë në Rrogozhinë/ Dëme në Spille dhe në Kryevidh, rrëzohen pemët, dëmtohen disa ura që lidhin fshatrat

Një shpërthim ka ndodhur në rrugën Istiklal, një nga rrugët më të frekuentuara të Taksimit, për një arsye të panjohur. Mësohet se nga shpërthimi ka pasur shumë të plagosur dhe humbje jete. Ndërkohë që në vendngjarje janë dërguar një numër i madh i ekipeve mjekësore. Ekipet e policisë kanë marrë masa të gjera sigurie në vendngjarje. Ndërkohë që rruga Istiklal është e mbyllur për qarkullimin e këmbësorëve.

COMMENTS

WORDPRESS: 0