Shkëputet ashensori, plagosen 2 gra në Astir

Shkëputet ashensori, plagosen 2 gra në Astir

Kina ndërton ujëvarën më të gjatë në botë, mbi një kullë 108 metra të lartë
Dokumentacioni që  nevojitet për të aplikuar për “Kredi të Butë”
Projekti “Tirana Riverside” / Çfarë do të bëhet me famljet rome dhe egjiptiane të lagjes “5-së Maji”

Pamje të reja kanë dalë nga incidenti i ndodhur në Astir ku një ashensor u shkëput dhe si pasojë shkaktoi plagosjen e dy grave, njëra prej të cilave ndodhet ende në spital nënë kujdesin e mjekëve. Për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar të tjerë pasi mësohet se në ashensor kanë qenë 5 persona.

Ndërsa shihet se pas incidentit, është rrethuar e gjithë zona dhe policia po bën verifikimet përkatëse për të gjetur shkakun e saktë të rënies së ashensorit.

Ky incident nxit që të merren masa më të rrepta përsa i përket kontrollit lidhur me sigurinë në ashensoret e pallateve jo vetëm në zonën e Astirit por në të gjithë Tiranën dhe Shqipërinë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0