Shfryjnë protestuesit, sulmojnë një makinë policie, efektivi ngre duart lart në xham dhe u kërkon…

Shfryjnë protestuesit, sulmojnë një makinë policie, efektivi ngre duart lart në xham dhe u kërkon…

Lumi “gllabëron” rrugën e fshatit
Aksident në aksin Elbasan-Tiranë. Përfshihen 5 makina
Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën për pafajësi të ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili

Pas djegies dhe rrëzimit të pemës festive dhe tentimit për të thyer dyert e kryeministrisë dhe gjuajtjes së policëve me gurë, protestuesit kanë sulmuar dhe një makinë të policisë e ndodhur në bulevardin Dëshmorët e Kombit.


Mësohet se efektivi i policisë sapo ka hasur sulmin ka ngritur duart tek xhami i makinës duke kërkuar që të mos dhunohet.

Megjithëse shumë protestues kanë dalë në mbrojtje të tij, disa të tjerë kanë arritur që të sulmojnë makinën duke i thyer të gjithë xhamat.

Efektivi ka mund të largohet pa dëme të mëdha.

COMMENTS

WORDPRESS: 0