Shannen Doherty: “Të kesh kancer nuk do të thotë që nuk mund të punoj, vazhdoj të luftoj për të qëndruar gjallë”

“Do të na nxjerrin rrugëve”/ Çfarë po ndodh në Selitë?
Policia “zbarkon” në autobusë, gjobiten qindra qytetarë “Vendose maskën, mbaje mirë”
Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve: Njihni historinë, domethënien dhe rëndësinë e 1 Majit

“Unë nuk dua të sillem sikur po vdes”. E intervistuar në “Good Morning America” në Muajin e Parandalimit të Kancerit të Gjirit, Shannen Doherty, 50 vjeç, deklaroi qëllimin e saj të vendosur për të “vazhduar luftën për të qëndruar gjallë”. Aktorja, e cila ka kancer në fazën e katërt, tha gjithashtu se ajo “kishte jetuar dhe vazhduar të punonte” duke kritikuar ashpër idenë se sëmundja të çon “vetëm në bërjen e një liste dëshirash para se të vdesësh”.

Pak ditë më parë Shannen, e cila po punon në tre projekte mes televizionit dhe kinemasë, kishte deklaruar gjithashtu se sa e rëndësishme ishte të bësh Hollywood të kuptojë se sëmundja nuk ndikon në mundësinë e punës: “Të kesh kancer në këtë fazë nuk duhet te me ndaloje. Kjo nuk do të thotë që nuk mund të punoj. Unë vazhdoj të jetoj dhe të bëj atë që dua gjithashtu për të qenë shembull për të tjerët “.

Më e famshmja për rolet e saj në “Beverly Hills, 90210” dhe “Charmed”, aktorja shtoi gjithashtu: “Shumë njerëz në fazën time të sëmundjes janë zhdukur. Supozohet se ata nuk mund të punojnë më me kapacitet te plote, dhe kjo nuk është e vërtetë “, duke nënvizuar sesi puna e saj iu shfaq edhe më” e kënaqshme “pas diagnozës.
Dhe ajo e demonstron atë me një seri angazhimesh intensive pune që do ta shohin së pari në ekranin e vogël në 9 dhe 10 Tetor me “Dying to Belong”, një xhirim i një filmi televiziv të vitit 1997 me Hilary Swank mbi rreziqet e rrezikimit të motrës. Pastaj në kinema me filmin “Lista e një jete” për një grua (Kelly Hu) e cila është diagnostikuar me kancer të gjirit dhe që vendos të lidhet me vajzën e rritur që ajo kishte lënë për birësim për t’i thënë se mund të ketë gjeni BRCA. Dhe pastaj me një film aksion të quajtur “Fortesa” i cili do të dalë në kinema në 2022.

“Të kesh kancer të fazës 4 nuk do të thotë fund i jetës tënde. Krejt e kundërta.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0