Sekuestrohen 15 kg kannabis në Kapshticë, arrestohet transportuesi

Sekuestrohen 15 kg kannabis në Kapshticë, arrestohet transportuesi

Universiteti Aleksandër Xhuvani/ Dokumentat para 97-tës janë djegur, drejtohuni gjykatës
Tërmeti i fortë me magnitudë 5.7 ballë “shkund” Italinë/ Dëmtohen banesat, mbyllen shkollat dhe institucionet
Vrasja e Klodianit – Protesta në të gjithë Shqipërinë

Policia kufitare e Kapshticës ka sekuestruar rreth 15 kg lëndë narkotike e llojit kannabis sativa në një mjet që udhëtonte nga Kapshtica në drejtim të Greqisë.

Nga informacionet paraprake bëhet me dije se është arrestuar drejtuesi i mjetit Sotiraq Çipi, 60 vjeç. Droga u gjet e fshehur në dy prej gomave të mjetit, gjatë kontrollit të policisë në vijën e dytë.

Lënda narkotike ishte e ndarë në 16 pako të cilat ishin mbështjellë me letër natriban.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, ndërsa bëhet e ditur se lënda narkotike kishte si destinacion Greqinë.

Top Channel

COMMENTS

WORDPRESS: 0