Rrogozhinë – Burri tenton të varë me litar gruan

Elbasan/ Qytetari nuk merr dot pensionin nënës, pasi…
Shifrat/ Qytetet në Shqipëri me numrin më të lartë të vdekjeve, shkaqet kryesore
Selenicë / Punëtorët e ujësjellësit në protestë , 8 muaj pa marrë rrogat…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Rrogozhinë, ku burri ka tentuar të var me litar gruan në ambientet e banesës së tyre.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në lagjen nr. 2 të qytetit, ku fatmirësisht 35-vjeçarja G. Lika i ka shpëtuar vdekjes.Bashkëshorti K.Lika rreth 40 vjeç, ka qenë i dënuar më parë për vjedhje, dhe kishte vetëm 5 muaj që ishte liruar nga burgu.Pasi ka kryer aktin e rëndë duke varur me litar bashkëshorten autori është larguar nga banesa. 35-vjeçarja G. Lika raportohet se kishte pasur konflikte të vazhdueshme me bashkëshortin.Policia ka ngritur grupe kontrolli për kapjen e autorit, ndërsa bashkëshortja po merr ndihmën e parë në Spitalin e Rrogozhinës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0