Rriten çmimet e shërbimeve/ Tiranë-Durrës bileta me 30 lekë më shumë

Rriten çmimet e shërbimeve/ Tiranë-Durrës bileta me 30 lekë më shumë

Adriana Matoshi/Si u rikthye sëmundja pas 9 vitesh
I martuar vetëm prej tre ditësh sulmon gruan e tij për të ndarë shpenzimet e dasmës
Doni kredi të butë për shtëpi? Ja dokumentet që duhet të plotësoni…

Çmimet e shërbimeve në vendin tonë po vijojnë të rriten, krahas shtrenjtimit të vazhdueshem të produkteve të konsumit.
Bileta e transportit publik nga Durrësi drejt Tiranës dhe anasjelltas u rrit papritur, dhe pa asnjë diskutim me 30 lekë të vjetra.

Sipas Ora News vetëm në 4 muajt e fundit bileta është rritur me 60 lekë. Në fillim të marsit ishte 120 lekë, pas shtrenjtimit të karburanteve, që shkoi në 150 lekë, ndërsa së fundmi bileta ishte 180 lekë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0