Robert Necaj/ Heroi që i mungon shoqërisë shqiptare

Robert Necaj/ Heroi që i mungon shoqërisë shqiptare

500 mijë lekë gjobë nëse nuk paguani siguracionin e makinës brenda 30 ditëve/ Konfindustria kërkesë Kuvendit: Mos e miratoni projekt-ligjin rëndon mbi xhepat e qytetarëve
GJENITË E TEKNOLOGJISË NUK I LEJOJNË FËMIJËT E TYRE QË TË KENË SMARTFONË, JA PSE!
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, sërish padi në SPAK

Para disa ditësh në plazhin e Ranës së Hedhun një hero i heshtur shmangu një tragjedi për një familje Kosovare. I riu Robert Neçaj, i punësuar si vrojtues plazhi shpëtoi nga mbytja vëlla e motër duke sakrifikuar dhe jetën e tij. Por, pak media vizive e trajtuan si ngjarje dhe të promovonin të rinj të tillë që fatkeqësisht janë pakët që sakrifikojnë jetën e tyre për të shpëtuar të tjerë. Për disa ditë djali ishte në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi gjatë ndërhyrjes për ti shpëtuar, është “sulmuar” në ujë nga dy të rinjtë që kërkonin të shpëtonin. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, babai i Robertit ka falenderuar të gjithë ata/o qytetarë, të cilët i janë gjendur pranë në këto ditë të vështira.
20220820 151026

20220820 150943

COMMENTS

WORDPRESS: 0