Rikthen kuletën e gjetur me 4 mijë euro, i riu merr shpërblim për gjestin e tij

Rikthen kuletën e gjetur me 4 mijë euro, i riu merr shpërblim për gjestin e tij

Stuhi në Venecia/Copa tullash bien nga kulla, turistët alarmohen
Taksi të çuditshme? Zbuloni si do të jetë udhëtimi me to
Itali,  Rreth 150 romë në Napoli janë përsëri në rrezik nga dëbimi me forcë dhe të mbetën të pastrehë

Fatkeqësi me një fund të lumtur për një dentist turk në Ravello, në provincën e Salernos. Në parkingun në Piazza Duomo, ku kishte lënë makinën, burri kuptoi se i kishte humbur portofoli me 4 mijë euro, karta krediti dhe dokumente.
Siç raporton gazeta lokale Ottopagine, portofolin e kishte gjetur një djalë, i cili lajmëroi pronarët e një lokali në shesh. Pikërisht aty turisti, i cili ishte në kërkim të çantës, mori atë që humbi.
Më pas dentisti i dha të riut 200 euro për ndershmërinë e tij. Jo vetëm kaq, ai i la të dhënat e kontaktit, duke e ftuar të shkonte në Turqi edhe vetëm për t’u kujdesur për dhëmbët dhe gjithçka shpresojmë të jetë falas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0