Prrenjas/ I jep fund jetës, shkaku kryesor…

Prrenjas/ I jep fund jetës, shkaku kryesor…

Sot nisin gjobat për targat në veri të Kosovës, Kurti dhe Vuçiç takim urgjent në Bruksel
Kina ndërton ujëvarën më të gjatë në botë, mbi një kullë 108 metra të lartë
Menaxhimi i aseteve rrugore, “dështon” ndërtimi i plotë i sistemit, ARRSH drejt prishjes së kontratës

Një 48-vjeçar i ka dhënë fund jetës në Përrenjas në kushte të rënduara psikologjike. Gjendja e vështirë ekonomike si dhe ndërprerja e energjisë elektrike muajt e fundit për shkak se ai ishte debitor, e kanë rënduar më shumë duke e çuar në këtë veprim.
Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rrajcë, në lagjen Krastë kur Fatos Çollaku është gjetur i varur në një pemë afër shtëpisë.

48-vjeçari jetonte bashkë me motrën, me ndihmat e banorëve të fshatit.
Policia ka kryer veprimet hetimore në vendngjarje, për rrethanat e plota të ngjarjes. Ndërkohë që trupi i tij gjendet në morgun e Elbasanit, ku akoma nuk është paraqitur mjeku ligjor për ekspertizën ligjore për të përcaktuar shkaqet, në fshat është përcaktuar varrimi tij në orën 17:00.
IMG 20220809 WA0025
IMG 20220809 WA0023

COMMENTS

WORDPRESS: 0