Protestuesit nuk ndalen, pas tensioneve te Kryeministria dhe Ministria e Brendshme zhvendosen në shesh dhe

Protestuesit nuk ndalen, pas tensioneve te Kryeministria dhe Ministria e Brendshme zhvendosen në shesh dhe

E gjendur përballë racizmit institucional :”Përfaqësuesja e Njësisë Administrative Nr.1 diskriminon qytetaren rome”
102 milionë dollarë nga taksapaguesit shqiptarë, për të larguarit padrejtësisht nga puna, dyfishi i ndihmës vjetore që qeveria ka akorduar për të varfërit.
Rritet çmimi i biletave të transportit ndërqytetas

Protestuesit janë zhvendosur në shesh. Në një foto të publikuar shihet se protestuesit kanë prishur zbukurimet për festat e Vitit të ri.

Pas pemës te Kryeministria, protestuesit po tentojnë t’i vendosin flakën pemës së Krishtlindjeve të vendosur nga Bashkia Tiranë për festat e fundvitit.

Efektivët policor kanë hedhur gaz lotsjellës nga taraca e Bashkisë për të bërë të mundur shpërndarjen e turmës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0