Protestonin mbylljen në “41bis” të  imamit të vetëshpallur Genc Balla, policia shoqëron besimtarët

Protestonin mbylljen në “41bis” të imamit të vetëshpallur Genc Balla, policia shoqëron besimtarët

Policia bashkiake Tiranë sekuestron mallin e shitësve ambulantë (video)
Breshëri plumbash ndaj forcave Renea, policia jep detaje si u ekzekutua 71 vjeçari në Elbasan
Specialisti i mushkërive tregon për tri sëmundjet që i shkakton shisha

Ditën e sotme policia ka shpërndarë  një protestë, e cila ishte planifikuar të mbahej përpara kryeministrisë.  Disa besimtarë myslimanë, mbështetës të imamit të vetëshpallur Genc Abduddahim Balla dhe do të protestonin për të kundërshtuar urdhrin e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, që ka firmosur mbylljen e Ballës në regjimin e posaçëm “41 bis”.  

Ky regjim është një masë më e ashpër për të burgosurit me rrezikshmëri të lartë dhe për qëllim parandalimin e krimeve si shmangien e kontakteve të këtyre të dënuarve me organizata kriminale. Theksojmë se Genc Balla është i dënuar me 17 vite burg për terrorizëm.

Mbështetësit e  imamit Genc Balla nuk u lejuan që të vazhdonin protestën nga ana e policies,pasi  për shkak të pandemisë janë të ndaluara protestat dhe grumbullimet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0