Protestë në Berat: Na kanë lënë pa bukë

Protestë në Berat: Na kanë lënë pa bukë

Berat/Gjendet e pajetë në lumin Osum
Aksident i rëndë në Berat/ Humb jetën nëna bashkë me djalin 6 vjeçar
Berat/10 vjeçari i vë flakën shtëpisë

Punëtorë dhe drejtues të guroreve në Berat kanë dalë në protesta ditën e sotme përpara Prefekturës së qytetit.

Ata kanë kërkuar rifillimin e punës në objektet e tyre si lejimin e shfrytezimit të territoreve për nxjerrjen e gurit dekorativ në malin e Tomorrit.

 

“Jemi me lejet perkatese nga çdo Ministri, bllokimi i punës është i padrejte dhe antiligjor. Paguajmë të gjitha taksat në shtet janë shprehur ata gajtë protëstb së tyre simbolike. Me këtë punë ushqejme dhe mbajmë familjet, na kanë lënë pa bukë”, janë shprehur protestiesit

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0