Pronari i lokalit: Nuk e kam vendosur unë njoftimin diskriminues (VIDEO)

Pronari i lokalit: Nuk e kam vendosur unë njoftimin diskriminues (VIDEO)

Elbasan/ Lagjja”Skenderbej” kërkon vëmendje, problemi kryesorë janë rrugët.
Elbasan: 19 shkolla i sfidojnë temperaturat e ulëta me xhupa, kapuç dhe doreza.
Elbasan/ Ujrat e zeza shqetësim për banorët

Këto ditë në rrjetet sociale është shpërndarë një njoftim ku një lokal kërkonte një punonjëse, por mos t’i përkiste komuntetit rom.

“Kërkojmë pastruese, jo me ngjyrë”- shkruhej në nje letër të ngjitur në xhamin e një lokali në Elbasan. Kjo gjë nxiti edhe reagimin e këtij komuniteti të cilët dolën në protestë me thirrjet “Stop diskriminimit”.

Ndërkohë pronari i lokalit ka folur sot për informim.al ku e ka përgënjeshtruar një gjë të tillë, duke thënë se nuk e ka vendosur ai njoftimin.

Më tej ai shprehet i indinjuar ndërsa ka treguar se ka punuar me njerëz të komunitetit rom edhe më herët.

COMMENTS

WORDPRESS: 0