Polici aksidenton për vdekje një fëmijë në Gjirokastër

Polici aksidenton për vdekje një fëmijë në Gjirokastër

Ndërroi jetë në Berat/ Spitali nuk i jep trupin, vajza mohon se ishte infektuar me Covid: Të më sjellin babin urgjentisht, ma mori ambulanca kur po jepte amanetet (VIDEO)
Elbasan/ Gjendet arma që u qëllua për vdekje Emiljano Ramazani, arrestohen dy persona
Aksident në Gjirokastër/ Dëmtohen dy drejtuesit e automjeteve, transportohen në spital

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme me pasojë vdekjen e një të mituri  në Gjirokastër.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 18:50, në aksin rural Valare-Gjirokastër, ku shtetasi Ertkon Dinaj, 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.Sakaq,drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

 

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0