Polici aksidenton për vdekje një fëmijë në Gjirokastër

Polici aksidenton për vdekje një fëmijë në Gjirokastër

Shkolla Qendër Komunitare/ Pjesëmarrja e prindërve në aktivitetet socio-kulturore mundëson gjithpërfshirjen.
Bonusi financiar është shumë i rëndësishëm për punëtorët informal, shprehet shefi i punës pranë OKB-së.
“Aty bëhen 2-3 vrasje në ditë”, rrëqeth gazetari shqiptar: Ditëm që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme me pasojë vdekjen e një të mituri  në Gjirokastër.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 18:50, në aksin rural Valare-Gjirokastër, ku shtetasi Ertkon Dinaj, 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.Sakaq,drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

 

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0