Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin, zgjat shumë pak arratia për dhëndrin 27-vjeçar në Vlorë (EMRI)

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin, zgjat shumë pak arratia për dhëndrin 27-vjeçar në Vlorë (EMRI)

Sot nisin gjobat për targat në veri të Kosovës, Kurti dhe Vuçiç takim urgjent në Bruksel
Cërrik/ Finalizohet operacioni “Dëshiran” Sekuestrohen arsenal armësh, municion luftarak
U gjet i pajetë i varrosur në një plazh të Greqisë, kush është 31 vjeçari shqiptar nga Gramshi! Në xhep kishte 12 mijë euro, ndalohen tre autorët e dyshuar Policia greke ka zbardhur detaje të reja lidhu

Është arrestuar në Vlorë autori i plagosjesme thikë të babë e bir, Xhevdet dhe Albion Braushi mbrëmjen e djeshme në lagjen “Çole”. Në pranga ka rënë 27 vjeçari Rildi Kocja i cili pas një konflikti me motive të dobëta ka sulmuar me thikë vjehrrin dhe kunatin e tij, duke i plagosur të dy.Vetëm pas një ore kërkimesh nga policia, është bërë i mundur arrestimi i 27 vjeçarit. Gjendja e 61 vjeçarit, Xhevdet Braushi paraqitet e stabilizuar ndërsa djali i tij, Albion Braushi mësohet të jetë në gjendje kritike për jetën.Banorët e zonës, deklaruan se i kishin gjetur babë e bir në trotuar dhe më pas i kishin dërguar në spital, duke theksuar se 30 vjeçari, kishte 10 plagë të shkaktuara nga goditja me thikë në trup.Në vendngjarje në cilësinë e provës materiale, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 2 mjete prerëse thika.

 

Shqiptarja.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0