Plagoset një minator në një galeri në Bulqizë, niset me helikopter drejt Tiranës

Plagoset një minator në një galeri në Bulqizë, niset me helikopter drejt Tiranës

Lajmi i fundit/Operacion antidroge Itali -Shqiperi,te perfshire prokurore dhe zyrtar policie
Komiteti i të Drejtave të Njeriut pranë OKB-së, ka gjetur Francën në shkeljen e të drejtave të njeriut me ligjin për ndalimin e nikab.
Doni kredi të butë për shtëpi? Ja dokumentet që duhet të plotësoni…

BULQIZË- Një minator është plagosur në një galeri në minierën e Bulqizës.

Mësohet se i plagosuri është dëmtuar nga një gurë që i ka rënë në trup. Për shkak të plagëve të marra, minatori është transportuar drejt spitalit të Traumë në Tiranë, me anë të një helikopteri.

Raportohet se i plagosuri megjithëse ka marrë plagë të rënda është jashtë rrezikut për jetën.

Burimi: abcnews.al

COMMENTS

WORDPRESS: 0