Perez josh Mbappen

Perez josh Mbappen

Shijak/ Apel banorët-Rrezikojmë të mbetemi në mes të katër rrugëve…
Hapja  e shkollave në shtator. UNICEF raporton 41% e shkollave nuk plotësojnë shërbimin bazë të ujit të pijshëm.
Masakra në Teksas/ Vrasësi 18 vjeçar tallej nga shokët se ishte i varfër

Real Madrid pavaresisht refuzimi të PSG për shitjen e Mbappe për 220 milionë euro, nuk po dorëzohet. Duket se trasferimi 23-vjeçarit është pezull, duke u shtyrë për në dimër.

Prej muajit janar sulmuesi francez është i lirë të nënshkruajë me cilin klub të dojë dhe mediat në Paris raportojnë se Mbappe është gati të firmosë një kontratë 6-vjeçare me “Los blancos”, nga e cila do të përfitojë 30 milionë euro pagë vitin e parë dhe nga 20 milionë euro neto në 5 vitet në vijim.

Nga ana tjetër, Florentino Perez synon ta blindojë sulmuesin francez jo vetëm me një kontratë afatgjatë, por edhe me një klauzolë stratosferike prej plot një miliardë eurosh, aq sa e ka pasur dikur Cristiano Ronaldo dhe e kanë aktualisht Bale e Benzema.

Natyrisht që asnjë klub nuk mund të marrë përsipër të paguajë një shifër të tillë, ndaj edhe kjo klauzolë ka më shumë vlerë simbolike, pasi i jep klubit pozita vendimmarrëse në lidhje me të ardhmen e futbollistëve./Expess

COMMENTS

WORDPRESS: 0