Pensionistët/Nuk i përballojmë dot rritjet e çmimeve

Pensionistët/Nuk i përballojmë dot rritjet e çmimeve

“Shkolla të pasigurta për shëndetin e nxenësve”
Historia e Marinës/ Vajza nga Berati që të mahnit me aftësit e saj
‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

Rritja e çmimeve ka prekur edhe shumë pensionistë.Ata ankohen se nuk mund ta përballojnë dot rritjen e çmimeve me aq pension sa marrin.
“Ne po numërojmë qindarkat. Nuk e dimë si do shkojë kjo punë.Kemi ilaçe për të blerë, ku do i gjejmë paratë.Unë do ha vetëm një vakt, nuk mund ta perballoj.Si unë janë të gjithë pensionistët”-shprehet njëri prej tyre.

COMMENTS

WORDPRESS: 0