Pas pak Shqipëri – Izrael

Pas pak Shqipëri – Izrael

Integrimi në tregun e punës së anëtarëve të komunitetit rom dhe egjiptian nëpërmjet Zyrës së Punës vazhdon të mbetet një sfidë…
Shkozë / Dëshmitë e banorëve që iu prish shtëpia
Ndryshimi i orës, merret vendimi …

Elbasan Arena brenda 6 600x450 1Në orën 20:45 do të startojë ndeshja e parë e Shqipërisë në Ligën e Kombeve e cila do të luhet kundër Izraelit, një kundërshtari jo pak të njohur.

Dy vite më parë luhej për eliminatoret e Botërorit, me kundërshtarët që fillimisht morën një fitore 0-3 të kontestuar në “Elbasan Arena” për shkak të provokimit të Zahavit.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=319&loc=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fformacionet zyrtare ndeshja e pare ne ligen e kombeve ja si rreshtohet shqiperia kunder izraelit%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.balkanwebGjithsesi në ndeshjen e kthimit, atëherë ekipi drejtohej për herë të fundit nga De Biazi, arriti të hakmerrej me të njëjtat shifra.

Sot jemi në kushte të tjera, por ekipi i drejtuar nga Panucci mbi të gjitha do të kërkojë të marrë pikët e plota në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve.

Ndërkohë që të dy trajnerët e skuadrave kanë publikuar edhe formacionet e skuadrave.

Formacionet zyrtare

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Binaku, Xhaka, Basha, Memushaj, Gavazaj, Hyka, Guri

Izraeli: Haimov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Natço, Zahavi, Kajal, Dabur, Jeini, Tuatha, Peretz

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0