Nipi viktimës/ Vdiq nga Covid-19, pa i bërë tamponin

Nipi viktimës/ Vdiq nga Covid-19, pa i bërë tamponin

Dëshmia e Preç Zogaj për betejën me Covid-19
Vendimi/ Ja sa lek do rimbursohen personat që preken me Covid-19
Psikologia Telaku: Nuk do të kishin ndodhur vetëvrasjet nga covid nëse në spitale do të kishte psikologë

“Vdiq nga Covid-19, pa ju bere tamponi. Asnje konfirmim nga spitali infektiv si ndodhi. Nuk kemi fuqi te zbardhim te verteten. 5 dite xhaxhai u mjekua nga mjekja e lagjes. Ishte me temperature 40. Ikin ne Fier, i benë serum. Cojeni ne shtepi na thane. Pas skanerit na thone ka Covid-19. E cojme ne urgjence ne Tirane. Djali nga gjermania foli në telefon dhe ai i tha se eshte ne gjendje te rende. Ai qëndroi 6 orë në Infektiv pa asnjë shërbim, vajti në 2 pas mesnatës dhe në 8 të mëngjesit u hodh”, ka thënë nipi.

Këto kanë qenë fjalët e nipit të 69-vjeçarit Reshat Grembi, që ndërroi jetë mëngjesin e sotëm, për disa gazetarë të mediave kombëtare.

Ndërsa në lidhje me infektimin me Covid-19 të xhaxhait të tij, ai shprehet se, “Akoma nuk kemi një rezultat të tamponit”

COMMENTS

WORDPRESS: 0