Në zonën e kuqe edhe Shqipëria. Rënia e raketës kineze në Tokë.

Në zonën e kuqe edhe Shqipëria. Rënia e raketës kineze në Tokë.

Aksident/ Një i vdekur dhe tre te plagosur rëndë
Tuneli Tiranë- Elbasan digjet plotësisht një “Benz” , shpëton pa lëndime shoferi
Aksident në Itali/ Humb jetën 22 vjeçarja shqiptare dhe 3 fëmijë

Raketa hapësinore kineze ‘Long March 5B’ mbetet shqetësim për disa shtete, sidomos shteti fqinj Italia, ndonëse drejtimi i raketës mund të ndryshojë papritur.

Sipas kërkuesve raketa pritet të bjerë plus ose minus tetë orë nga ora 06:19 me orën tonë lokale me datë 9 Maj.

Ekspertët u kanë kërkuar qytetarëve në Itali të qëndrojnë në banesat e tyre, pasi sipas parashikimeve nuk mendohet që fragmentet të shembin ndërtesa, prandaj dhe konsiderohen të sigurta për qytetarët. Këshillohet të rrihet larg dyerve dhe dritareve prej xhami. Sipas hartës së publikuar nga BBC pjesë e shteteve në listën e kuqe ishte edhe Shqipëria.

COMMENTS

WORDPRESS: 0