NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

I martuar vetëm prej tre ditësh sulmon gruan e tij për të ndarë shpenzimet e dasmës
Krimi makabër në Angli/ Shqiptarja shpallet fajtore për vrasjen me thikë të 7-vjeçares përpara syve të nënës së saj të tmerruar por mohon vrasjen
Në Mbretërinë e Bashkuar gratë me ngjyrë kanë katër herë më shumë gjasa të vdesin gjatë shtatzënisë dhe lindjes

NASA ka zgjedhur një mënyrë mjaft të veçantë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës braziliane të futbollit, Pele, i cili ndërroi jetë më 29 dhjetor në moshën 82 vjeçare.

NASA ka ndarë në rrjetin social Twitter një imazh të një galaktike spirale në yjësinë Skulptor e cila nga ngjyrat e flamurit të Brazilit.

“Ne nderojmë ndarjen nga jeta të legjendarit Pele, i njohur për shumë si mbreti i ‘lojës së bukur’. Ky imazh tregon një galaktikë spirale në yjësinë Skulptor, e paraqitur me ngjyrat e Brazilit” , thuhet në postimin e publikuar në Twitter
Screenshot 20221230 165616 Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0