Moti i keq kërcënon seriozisht Italinë, alarm i kuq në dy rajone

Moti i keq kërcënon seriozisht Italinë, alarm i kuq në dy rajone

E pazakontë në Gjermani, fëmijët protestojnë për prindërit: Luani me ne, jo me telefonat “
Belgjikë, Protestë masive kundër vendimit të gjykatës për shamitë në universitete.
Gjykata kushtetuese e Polonisë ka vendosur që disa ligje të Bashkimit Evropian bien ndesh me Kushtetutën e Polonisë.

Moti i keq nuk po godet vetëm vendin tonë. E gjithë Italia është përfshirë nga moti i keq për shkak të ciklonit “Poppea”.

Reshjete dendura të shiut dhe dëborës, bashkë me temperaturat e ulëta dhe erërat e forta, kanë bërë që shumë rajone të aktivizojnë gjendjen e emergjencës.
Venecia ka shpëtuar pa përmbytje falë sistemit të digës “Moisiu”, pavarësisht dallgëve tepër të larta deri në 180 centimetra. Situata me motin e keq pritet që të përmirësohet në të gjithë Italinë duke nisur nga e mërkura.

COMMENTS

WORDPRESS: 0