Melinda Gates paguan 130 mijë dollarë nata për të shmangur vëmendjen mediatike pas divorcit

Melinda Gates paguan 130 mijë dollarë nata për të shmangur vëmendjen mediatike pas divorcit

Lajmi i fundit/Operacion antidroge Itali -Shqiperi,te perfshire prokurore dhe zyrtar policie
Sot nisën aplikimet në kërkim të ëndrës Amerikane…
Taktikat raciste të policisë franceze do të sfidohen në gjykatë pas një padie nga Organizatat e Shoqërisë Civile.

Melinda Gates thuhet se mori me qira ishullin privat Calivny në Grenada, Karaibe, ku paguan 132 mijë dollarë për një natë.  Lajmi për divorcin me ish bashkëshortin e saj tashmë, Bill Gates shkaktoi bujë të madhe mediatike dhe si një mënyrë për t’iu shmangur kësaj vëmendjeje u ‘arratis’ drejt ishullit përrallor.

Çifti prej shumë kohësh bëri të ditur vendimin  për t’i dhënë fund martesës së tyre të hënën, duke shkruar në një deklaratë të përbashkët në atë kohë: “Pas një mendimi të madh dhe shumë pune për marrëdhënien tonë, ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë.” – shkruan The Independent.
Sipas burimeve  pas njoftimit për divorc plani ishte që Melinda dhe tre fëmijët e çiftit, si dhe të tjerët e tyre të rëndësishëm, të qëndronin në ishull, për të cilin Bill thuhet se nuk ishte i ftuar.

Ishulli prej 80 hektarësh, i cili u ofron mysafirëve 25 “suita dhe shtëpi të mrekullueshme”, arrihet me një udhëtim pesë-minutësh me anije nga Grenada.

Bill dhe Melinda tashmë janë në gjygj për ndarjen e  pasurisë së tyre që arrin shifrën e 130 miliardë dollarëve.

Ata kanë deklaruar se pavarësisht ndarjes, do të vazhdojnë të punojnë bashkë për menaxhimin e fondacionit të bamirësisë.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0