Mbreti Charli III/ Flet  për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

Mbreti Charli III/ Flet për Harry dhe Meghan në fjalimin e tij të parë

‘’Unë 5 mijë lekë kam gjithë ditën, këtyre aq iu shkon një pije”, studentja ‘skanon’ gjendjen:
Simboli i shqiponjës ‘pushton’ Japoninë, arsyeja: dhëndëri nga Fieri
“Një popull jo gjithmonë mund ta vrasësh me armë ose me pushtim, pasi mund ta vrasësh edhe me ushqim”.

Në fjalimin e tij të parë mbretëror drejtuar kombit, Charles III foli gjithashtu për gruan e tij Camilla dhe djemtë e tij William dhe Harry.

Është një “kohë ndryshimi i madh për familjen time, unë mbështetem në dashurinë e gruas time të dashur Camilla”, tha ai, duke shtuar se “që kur u martuam, ajo është bërë bashkëshortja ime mbretëreshë, e di që do të përmbushë rolin e saj. “. Djali i madh William “do të marrë titullin skocez dhe do të jetë pasardhësi im si Duka i Cornwall”. Më në fund një mendim edhe për djalin e dytë Harry dhe gruan e tij Meghan. “Kam dashuri për ta, shpresoj që ata të vazhdojnë ta ndërtojnë jetën e tyre jashtë shtetit”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0