Mbërrijnë edhe 182 qytetarë afganë në Shqipëri

Mbërrijnë edhe 182 qytetarë afganë në Shqipëri

Shqipëria kërcënohet nga moti i keq/ Dalja e lumenjeve nga shtrati rrezikon përmbyjtje në Vlorë dhe Shkodër
Vëndresh Mal, në Skrapar: “Shkolla gërmadhë me 5 nxënës
Spartak Ngjela përdor gjuhë diskriminuese ndaj komunitetit rom – Reagojnë Organizata të Shoqërisë Civile

Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 182 shtetas afganë të cilët do të strehohen në vend pasi talebanët morën nën kontroll Afganistanin.

Ministria e Jashtme njofton se në orët e para të mëngjesit të së dielës mbërritën dy avionë. I pari me 154 refugjatë 108 prej të cilëve u vendosën në konviktet në Qytet Studenti dhe pjesa tjetër në hotele në Durrës.

Më vonë mbërriti avioni i dytë me 28 persona të cilët u vendosën në Tiranë.

Në 72 orët e fundit në Shqipëri kanë mbërritur 5 avionë të cilët kanë sjellë gjithësej 457 shtetas afganë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0