Locatelli/Përveç suksesit ne futboll edhe në dashuri

Locatelli/Përveç suksesit ne futboll edhe në dashuri

Ja çfarë thotë njeriu më i pasur në Kinë për punëtorët
Si përputhet jeta e një pushtetari dhe një të pastrehu/ Rregullat: “Mos i hiq këpucët, Mos shko në tualet gjatë natës…”
Covid-19/Gratë dhe personat me të ardhura të ulëta në depression – Shëndeti mendor duhet të jetë një përparësi politike

Sporti dhe romanca, një kombinim gjithnjë e më fitues në mediat sociale. Pas Marcell Jacobs që i bëri propozimin për martesë Nicole Daza -s së tij në një pistë atletike, tani është radha e Manuel Locatellit. Lojtari i Juventusit i ka kërkuar dorën të dashurës së tij Thesa Lacovich dhe së shpejti do të martohen. 23-vjeçarja me të cilën baskëjeton për katër vjet u përgjigj: “Po me gjithë zemrën time”.

Aksioni vendimtar në derbin Juventus-Torino është vetëm një nga sukseset e fundjavës të Manuel Locatellit. Futbollisti mund të gëzohet jo vetëm me paraqitjen në fushë dhe golit, por edhe jashtë. Ai i kërkoi të dashurës së tij nga Kosta Rika të bëhej gruaja e tij dhe ajo nuk hezitoi. Në rrjetet sociale janë publikuar fotot e çiftit dhe unaza që i dhuroi të fejuarës së tij. Ndër urimet e ekipit të Massimiliano Allegri ishte edhe ajo e Alice Campello, gruas së Alvaro Morato e cila shkroi: “Çfarë emocioni”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0