LIVE/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve! Ekuadori ndëshkon Katarin dy herë në 31 minuta

LIVE/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve! Ekuadori ndëshkon Katarin dy herë në 31 minuta

“Tirona Autoktone” kundwr Fondacionit Shqiptaro – Amerikan të Zhvillimit: po mohon krimet e komunizmit
‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën
Krizë edhe për të pasurit, Zuckenberg largon nga puna 11 mijë njerëz

Botërori 2022 nis sot. Katari do mirëpresë eventin më të madh sportiv të katër viteve të fundit., teksa Katari vendas pret Ekuadorin në orën 17:00 me atë shqiptare. Ka nisur me një ceremoni madhështore të mbajtur në stadiumin Al Bayt Botërori i Katarit. 60 mijë persona të pranishëm dhe miliona telespektatorë iu gëzuan performancave të ndryshme me animacione, ndërsa i prezantonte aktori Morgan Freeman. Më tej pati disa kërcime dhe spektakël me drita, teksa nuk munguan as maskotët apo këngët zyrtare të Botërorëve ndër vite. Ndër to edhe ‘Dreamers’, kënga e Botërorit të Katarit të kënduar nga Jeon Jung-Kook, solisti i famshëm i grupit koreano-jugor BTS.
Si përfundim fishekzjarret spektakolare në stadiumin Al Bayt, të ndërtuar në mes të shkretëtirës, i lanë vendin futbollistëve të Katarit dhe Ekuadorit për ndeshjen hapëse të turnout.
743372D6 8C48 4617 9F02 FBE74172FB04
Shqiptarja.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0