Lajmi i fundit/Operacion antidroge Itali -Shqiperi,te perfshire prokurore dhe zyrtar policie

Lajmi i fundit/Operacion antidroge Itali -Shqiperi,te perfshire prokurore dhe zyrtar policie

Hiqeshin si punonjës fondacioni dhe bënë ‘namin’ me mashtrime, pranga të riut në Elbasan. Shpallen në kërkim bashkëpunëtorët
Polici dhunon të riun në Pogradec, më pas e arreston, ja çfarë deklaron Policia mbi ngjarjen
Arrestohen 3 të mitura – Rrahën një vajzë dhe incizuan skenën

Operacioni nderkombetar antidroge i shtrire ne 4 shtete(Shqiperi,Mal te zi,Itali,dhe Spanje) ka vijuar  ne vendin tone ku jane leshuar 38 urdher arresti.

Ky operacion po zhvillohet ndermjet autoriteteve italiane,SPAK-ut dhe Policise se Shtetit te cilet kane vene ne pranga prokurore dhe zyrtar te Policise se Shtetit.

Te arrestuarit e pare jane shefi i Sektorit te Trafiqeve ne Drejtorine e Pergjithshme ,Ilirjan Balla, drejtori i Bashkise se Kavajes, Sajmir Kurti. Gjithashtu eshte arrestuar dhe ish shefi i policise Vlore, Festim Lelaj, i cili ne momentin e arrestimit eshte hedhur nga kati i dyte i baneses ku ka pesuar fraktura.

Ambasada italiane deklaron se ndalimet jane per personat pergjegjes per korrupsin, shperdorim detyre dhe trafik droge.

Po procedohet per arrestimet e tjera si dhe pritet nje konference per shtyp ne lidhje me kete operacion.

COMMENTS

WORDPRESS: 0