Krujë/Helmim masiv i qytetarëve

Krujë/Helmim masiv i qytetarëve

Grabitje/Torturohet biznesmeni në banesën e tij
Krujë/ E zë rryma elektrike, humb jetën 40 vjeçari
Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita

170 qytetarë ne Krujë kanë kërkuar ndihmë mjeksore në spital.Ata kanë shfaqur shenja helmimi si të vjella dhe diarre.Ndërsa 40 prej tyre kanë kërkuar 2 here brenda dites ndihmë mjeksore.Spitali nuk e ka përballuar dot me shtreter fluksin e qytetarëve.Dyshohet se qytetaret jane helmuar nga uji i pijshëm i rrjetit i cili përdoret masivisht në qytetin e Krujës.
Nderkohe policia njofton se 35 qytetarë janë helmuar në Krujë dhe origjina e këtij helmimi po verifikohet.

Burimi:Fax News

COMMENTS

WORDPRESS: 0