Krishtlindje në çadra e kontejnierë (VIDEO)

Ndonëse kanë kaluar 3 vite nga tërmeti shumë familje në zonën e Kurbinit do ta kalojnë festën e Krishtlindjes por edhe të vitit të ri në çadra e kontenierë. Deputetët e opozitës akuzojnë pushtetin vendor dhe qeverinë për ritmin e ngadaltë të rindërtimit.  

Humb jetën i moshuari në Skrapar nga asfiksia, jetonte vetëm
Elbasan/ Pastrueset e qytetit japin modelin e tyre të qytetarisë
Një muaj hetime, arrestohet shpërndarësi i drogërave të forta në Korçë (EMRI)

Ndonëse kanë kaluar 3 vite nga tërmeti shumë familje në zonën e Kurbinit do ta kalojnë festën e Krishtlindjes por edhe të vitit të ri në çadra e kontenierë.

Deputetët e opozitës akuzojnë pushtetin vendor dhe qeverinë për ritmin e ngadaltë të rindërtimit.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0