Konflikt në takimin e kandidatëve të Berishës për primaret në Laç! Pas sherrit me nënkryetarin e PD, anëtari qëllon me armë! Shpallet në kërkim

Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili plotësojnë kushtet ligjore për të vazhduar garën për kreun e SPAK
Aplikimet për azil/15.3 mijë shqiptarë kanë ikur zyrtarisht në BE e Britani këtë vit
Reagon policia në lidhje me sherrin brenda komisatiatit të Librazhdit: Një qytetar kundërshtoi policinë

Takimi i ‘Rithemelimit’ në Laç nuk ka qenë aspak i qetë pasi ka përfunduar në të shtëna me armë zjarri. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ka patur konflikt gjatë takimit të kandidatëve të primareve të Sali Berishës me Kryesinë.
Takimi u mbajt në qendër të qytetit, ku u qëllua me armë zjarri në ajër. Pas konfliktit verbal mes nënkryetarit të PD së Rithemelimit, Kastriot Marku dhe një anëtari, ishte ky i fundit që ka qëlluar me armë zjarri.
Anëtari, identiteti i të cilit nuk dihet ende është shpallur në kërkim. Ndërkohë nuk raportohet për të lënduar.

Reporttv

COMMENTS

WORDPRESS: 0